

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 58 pF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Schottky Diodes & Rectifiers |
| Forward Current | 500 mA |
| Forward Voltage | 450 mV |
| Average Rectified Current | 500 mA |
| Element Configuration | Single |
| Reverse Voltage | 30 V |
| Reverse Current | 500 µA |
Stock: 4354
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16927
Ext.Price$0.16927
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16927 | $0.16927 |
| 10 | $0.11541 | $1.15410 |
| 50 | $0.10512 | $5.25600 |
| 100 | $0.09575 | $9.57500 |
| 500 | $0.08446 | $42.23000 |
| 1000 | $0.06446 | $64.46000 |
| 3000 | $0.05788 | $173.64000 |
| 5000 | $0.05198 | $259.90000 |
| 10000 | $0.03941 | $394.10000 |
